Kim jest trener personalny?

 

Trener personalny / osobisty posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do projektowania bezpiecznych i efektywnych programów treningowych. Uczy i pomaga ludziom w osiąganiu osobistych celów zdrowotnych i sprawnościowych.

To sprawia, że ​​trenerzy personalni są rozpoznawalni jako prawdziwi i aktywni uczestnicy procesu ustalania i osiągania celów indywidualnych swoich klientów. Rola trenera w sukcesach ich klientów jest coraz bardziej widoczna. Jednak niestety istnieje wiele zniekształconych poglądów na temat tego, co robi trener personalny i jak powinien wyglądać trener personalny.

Pasja, cel, troska i coaching – te cechy mają o wiele większy wpływ niż rozmiar bicepsa trenera. Nie znaczy to, że nie ma nic do powiedzenia na temat zewnętrznego wyglądu i dbania o „siebie”. Trenerzy osobiści wnikają głęboko w ludzkie bariery i motywacje do bycia aktywnymi.

 

 

 

Na czym polega trening personalny?

 

Trening personalny to ćwiczenie prowadzone przez profesjonalistów, z naciskiem na indywidualne potrzeby i życzenia klienta. Dzięki osobistemu trenerowi możesz osiągnąć swój cel bezpiecznie, sprawnie i jak najszybciej.

W przypadku długotrwałego treningu jesteś stale monitorowany przez swojego osobistego trenera i dlatego Twoje treningi są dostosowane do twoich potrzeb zdrowotnych, dzięki czemu możesz osiągnąć najszybsze wyniki.

Podczas pracy z trenerem odkryjesz wiele korzyści z niestandardowego programu ćwiczeń specjalnie dla Ciebie. Być może chcesz schudnąć, zbudować mięśnie lub po prostu wyglądać i czuć się lepiej, Trener osobisty nie zgaduje, on wie co zrobić abyś osiągnął swój cel.

Jest dobrze znanym faktem, że większość ludzi zaczyna i przestaje ćwiczyć regularnie. Najczęstszą tego przyczyną jest brak wiedzy, brak motywacji, brak wyników, brak komfortu w klubie zdrowia itp. Spójrzmy prawdzie w oczy … Nie jest twoim zadaniem wiedzieć, jak ćwiczyć.

Pozwól, aby Twój trener zaplanował trening i nauczył Cię tego, co musisz wiedzieć, aby osiągnąć swoje cele. Są to godzinne prywatne sesje na siłowni, które są specjalnie przygotowane przez trenera w celu zaspokojenia twoich potrzeb. Będą pouczające, dokładne, motywujące, a przede wszystkim bezpieczne! Gorąco polecamy tę usługę dla wszystkich. Jeśli chcesz osiągnąć swoje cele w jak najkrótszym czasie.

Trening grupowy, a trening indywidualny…

Efektywny i bezpieczny trening stanowi podstawę dla osiągnięcia postawionych sobie celów związanych ze sportem. Aby jak najlepiej wpływał na zdrowie i kondycję, należy przede wszystkim zrozumieć jego charakter i dostosować go adekwatnie do wykonywanej dyscypliny. Wyróżnia się dwa główne rodzaje treningów: indywidualny (personalny) oraz grupowy, a każda z tych form posiada zarówno wady, jak i zalety.

Przeciwieństwem dla treningu grupowego stanowi trening indywidualny, podczas którego trener personalny skupia całą swoją uwagę na jednej osobie. Przy ustalaniu treningu bierze on pod uwagę takie aspekty, jak budowa ciała, wydolność oraz konkretne potrzeby swojego podopiecznego, regulując odpowiednio intensywność i rodzaj ćwiczeń. Dzięki sprecyzowanemu doborowi ćwiczeń można znacznie szybciej osiągnąć zamierzone rezultaty. Trening indywidualny jest zatem efektywniejszy, pozwala na wykonywanie pracy odpowiedniej do poziomu ćwiczącego. Jest to o tyle ważne, i stanowi duży plus tego typu treningu, że każdy organizm na określone ćwiczenia reaguje inaczej.

Indywidualna praca z trenerem zalecana jest przede wszystkim w przypadku ćwiczeń zdrowotnych, mających wpłynąć na określoną partię ciała w celu jej wzmocnienia bądź skorygowania wady. Trener personalny to zazwyczaj osoba, która potrafi skutecznie zmotywować i sprawić, że trening stanie się przyjemną odskocznią od codzienności, na którą czeka się z niecierpliwością. Jedyną w zasadzie wadą treningu personalnego są dość wysokie koszty takiego rozwiązania.

W Studio DefendoGym możesz połączyć zalety treningu indywidualnego z treningiem grupowym. Jeśli chciałbyś przyjść z rodziną lub przyjaciółki na trening, cena za 1 godzinę treningu indywidualnego będzie taka sama. Prowadzę treningi personalne oraz w małych grupach od 1 do 4 osób. Zapraszam! 

Wypełnij ankietę i umów się na pierwszy trening personalny na siłowni!

(Zawartość ankiety jest poufna)

Wypełnij ankietę i umów się na trening indywidualny Krav Maga lub Defendo!

(Zawartość ankiety jest poufna)